طرز تهیه کوکی شکلاتی

کوکی نوعی شیرینی خوشمزه است که معمولا سوغات شمال است و اما امروز سایت لیمو طرز تهیه این دسر خوشمزه را آماده کرده است

lemoo.ir-pdp3

طرز تهیه کوکی شکلاتی

مواد لازم:

یک و یک دوم فنجان آرد همه منظوره
۶ قاشق غذا خوری کاکائو شیرین نشده
سه هشتم قاشق چای خوری نمک
سه چهارم فنجان شکر
یک چهارم فنجان کره، نرم شده
۲ قاشق غذا خوری روغن کانولا
۲ عدد تخم مرغ بزرگ
یک چهارم قاشق چای خوری عصاره وانیل
یک دوم فنجان تراشه های شکلات تلخ و شیرین
روش پخت:

۱- آرد را به آرامی داخل فنجان اندازه گیری بریزید، با یک چاقو صافش کنید. آرد، کاکائو و نمک را در یک کاسه ترکیب کنید و خوب بهم بزنید.

۲- شکر، کره و روغن را در یک کاسه بگذارید، حدود ۵ دقیقه با یک همزن این ترکیب را خوب بهم بزنید. تخم مرغ ها را اضافه کنید، یکی یکی و هر بار خوب بهم بزنید. وانیل را اضافه کنید: یک دقیقه ترکیب را بهم بزنید.

ترکیب آردی که درست کرده بودید را به ترکیب کره اضافه کنید. به سرعت پایین دو ترکیب را بهم بزنید تا خوب در هم آمیخته شوند. شکلات را اضافه کنید، دوباره با سرعت پایین بهم بزنید تا ترکیب شود. به مدت ۳۰ دقیقه ترکیب را با یک پلاستیک بپوشانید.

۳- فر را تا دمای ۳۵۰ درجه گرم کنید.

۴- روی سینی فر کاغذ پخت پهن کنید، برای درست کردن هر کوکی می توانید یک و یک دوم قاشق غذا خوری از خمیری که درست کردید بردارید. کوکی ها را ۸ دقیقه در دمای ۳۵۰ درجه فر بپزید. سپس اجازه دهید به اندازه ۲ دقیقه سرد شوند. کوکی ها را از روی سینی بردارید و در یک ظرف سیمی قرار دهید تا کامل خنک شوند.

برای اینکه شیرینی هایتان خوشمزه تر باشند بهتر است آنها را کمی زودتر و درست در زمانی که کاملا پخته نشده از فر بیرون بیاورید اما این موضوع نیز کاملا به ذائقه فردی شما مربوط است


پیشنهاد می کنیم ... lemoo.ir-Vanilla-panna-cotta-7ganj.i lemoo-0330 lemoo.ir-hilli
admin ۰۸ / ۰۱ / ۱۳۹۵ بدون دیدگاه مشاهده : 288 بار

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)