طرز تهیه دسر کدو حلوایی

با توجه به فرا رسیدن فصل سرد پاییز و زمستان و لزوم استفاده از دسرهای گرم امروز ویژه کاربران بخش آشپزی دسری خوشمزه را جهت آموزش آماده کرده ایم بنام دسر کدو حلوایی که در ادامه مطلب با روش تهیه آن آشنا می شوید
lemoo-deser-kedoohalvaii-2

طرز تهیه دسر کدو حلوایی

مواد لازم:
کدو حلوایی متوسط، یک عدد
کره، ۱۰۰ گرم
شکر، یک پیمانه
خامه، ۱۰۰ گرم
گردوی آسیاب شده، ۱۰۰ گرم
طرز تهیه:
ابتدا کدو حلوایی را بشویید و با چاقو نصف کنید. سپس تخم داخل هر نیمه را خالی کرده و فضای داخل آن را خوب تمیز کنید. حالا هر کدام از نیمه ها را با چاقو پوست کنده و به قطعات کوچک برش دهید.پیش از انجام مرحله بعد، فر اجاق گاز را روشن و آن را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید تا گرم شود.

سپس کره را به قطعات مساوی برش داده و دو قطعه از آنها را در یک ظرف پیرکس – که پیش از این آماده کرده بودید  قرار دهید. سپس سطح آنها را با قطعات کدو بپوشانید.حالا روی کدوها مقداری شکر پاشیده و پس از آن، قطعه دیگری از کره را روی کدوهای شکری بگذارید و مجددا لایه دیگری از کدو را روی آن بچینید و سپس مقداری شکر بپاشید.

دانلود کتاب آموزش انواع دسرهای کافی شاپ

این مراحل را به همین صورت تا زمانی تکرار کنید که مواد شامل کره، شکر و کدو تمام بشود، سپس پیرکس را در طبقه وسط فر – که از قبل گرم شده است – قرار دهید و بگذارید به مدت یک تا یک ساعت و نیم بپزد.

lemoo.ir-deser-kedoohalvaii-2

پس از پختن کدو، ظرف را از داخل فر خارج کنید و ابتدا خامه و سپس گردوی آسیاب شده را روی آن بریزد.

دسر خوشمزه ما حالا آماده شده است و حال نوبت به آن رسیده که آن را در ظرف های زیبا بچینید و به تزئین آن بپردازید البته می توانید از شیره به عنوان سس کدو نیز استفاده کنید

پیشنهاد می کنیم ... photo_2017-10-12_09-14-22-4 soop-jo_www.jahaniha lemoo.ir-39j9
admin ۱۰ / ۱۱ / ۱۳۹۴ بدون دیدگاه مشاهده : 151 بار

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)