طرز تهیه دسر پاناکوتا

 برخی دسر ها هستند که تنها در یک فصل سال قابل استفاده هستند مثل بستنی اما دسرهایی نیز همچون پاناکوتا وجود دارد که در ۴ فصل سال می توان آن را تهیه کرد و در در هر فصل از میوه ی مربوطه ی آن استفاده کرد برای مثال ما این دسر را با انار آموزش دادیم و شما می توانید آن را در فصول دیگر سال و با میوه های دیگر درست کنید

lemoo.ir-Vanilla-panna-cotta-7ganj.i

مواد لازم پاناکوتا برای ۸ نفر:
– پودر ژله انار ۱۰۰ گرم یا یك بسته
– انار یك عدد درشت (دان كنید)
– خامه ۳۰۰ گرم
– شیر ۱۶۰ میلی لیتر یا دو سوم پیمانه
– شكر ۵۵ گرم یا یك چهارم پیمانه
– پودر ژلاتین ۲ قاشق چای خوری
– وانیل یك چهارم قاشق چای‌خوری

 طرز تهیه پاناکوتا:

ابتدا كف و دیواره‌های قالب مناسب دسر را با مقدار كمی روغن مایع چرب كنید. اگر میزان روغن برای چرب كردن قالب زیاد بود، اضافی آن را با دستمال كاغذی پاك كنید (این كار برای برگرداندن دسر به صورت قالبی انجام می‌شود).
حالا در كاسه بلوری نصف میزان پودر ژله را ابتدا در نصف پیمانه آب‌جوش حل كرده، سپس نصف پیمانه آب سرد به آن اضافه كنید؛ پس از اینكه پودر به طور كامل در آب حل شد، نیمی از دانه‌های انار را در داخل مایه ژله بریزید و سپس كل مایه را به قالب دسر منتقل كنید.
قالب را به مدت ۲ تا ۳ ساعت در یخچال قرار دهید تا ژله ببندد. نیم ساعت قبل از پایان این مدت، شروع به درست كردن مایه خامه‌ای كنید.

lemoo.ir-1-Vanilla-panna-cotta-7ganj.ir_
برای این منظور شیر و خامه را در ظرفی فلزی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا با هم مخلوط شوند. شكر و پودر ژلاتین را نیز به آن اضافه كنید و آن قدر هم بزنید تا شكر و ژلاتین در مواد حل شود ولی مراقب باشید مایه نجوشد.
بعد وانیل را به آنها افزوده و دوباره مخلوط كنید. حالا مایه را از یك صافی فلزی عبور دهید تا دانه‌های ژلاتینی كه حل نشده، روی صافی باقیمانده و مایه‌ای صاف و یكنواخت حاصل شود.
پس مایه را كنار بگذارید تا سرد شود. پس از آن، ژله را از یخچال بیرون آورید و مایه خامه‌ای را روی آن بریزید و دوباره به یخچال برگردانید و مدت ۳ ساعت در آن قرار دهید تا خامه سفت شود. پس از این مدت دوباره با بقیه پودر ژله مایه ژله‌ای آماده كنید و بعد از ریختن باقیمانده دانه‌های انار، سطح خامه‌ای را با ژله بپوشانید و آن را دوباره در یخچال قرار دهید تا ژله رویی ببندد.
در پایان، قالب را در ظرف مورد نظر برگردانید. برای این منظور ابتدا دست‌تان را با آب سرد خیس كنید، سپس به دور دیواره قالب بكشید و قالب را برگردانید.
نكته: اگر هنگام برگرداندن قالب دسر به طور كامل برنگشت، روی آن را با تكه‌های ژله چسبیده به كف قالب تزئین كنید. اما اگر ظرف دسر را در ظرفی از آب گرم قرار دهید سریعا از جداره های آن جدا شده و راه حل دیگر این که همان طور که گفته شد برای راحت برگرداندن دسر از ظرف می توانید کف قالب را چرب کنید


پیشنهاد می کنیم ... 4321-1466510322-%da%a9-%da%a9-%d8%aa%d9%88%d9%84%d8%af lemoo-0229 lemoo.ir-dfghjk
admin ۲۹ / ۱۱ / ۱۳۹۴ بدون دیدگاه مشاهده : 1,131 بار

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)