آموزش هویه کاری دانتل برای تزئین لباس

اگر از مدل لباس ساده و قدیمی خود خسته شده اید می توانید به کمک هنر هویه کاری لباستان را به لباسی شیک و مجلسی تبدیل کنید و چگونگی آن را در ادامه مطلب خواهید دید

lemoo-o363

آموزش هویه کاری دانتل برای تزئین لباس

لوازم مورد نیاز :  

۱ ـ هویه ( تفنگی یا ساده )

۲ـ قیچی

۳ ـ نخ

۴ ـ سوزن ملیله ( بلند )

۵ ـ سوزن ته مروارید

۶ ـ دانتل فرانسه ی کار شده ، کمتر از نیم متر

۷ ـ دانه مورب ، ۱۰ مثقال

۸ ـ مداد گچی ( رنگ مداد نباید هم رنگ و یا نزدیک به پارچه ی زمینه باشد )

دانلود کتاب آموزش هویه کاری های فانتزی

مرحله ی ۱ :

اول باید هویه را به برق زده و بگذاری کاملا داغ شود به طوری که به محض این که روی قسمت تور دانتل گذاشتید آن راسوزانده ( آب کرده ) سپس زیر دانتل یک سینی فلزی و یا یک تکه شیشه ی صاف بگذارید و پس از آن هویه را خیلی سریع دور تا دور گل های دانتل بکشید تا جایی که بدانید دور تا دور گل های دانتل را از تور جدا کرده اید .

lemoo.ir2272

توجه :

۱ ـ هویه را باید به صورت عمود به دانتل نگه دارید .

۲ ـ هویه را نباید بیشتر از یک ثانیه یک جا نگه دارید زیرا گل ها را هم می سوزاند .

مرحله ی ۲ :

پس از اتمام کار با هویه گل های دانتل را از روی تور جدا کنید ( اگر بعضی قسمت ها هنوز به تور وصل است می توانید آن را قیچی جدا کنید. در نهایت شکل شماره ی ۲ را به ما می دهید.

مرحله ی ۳ :

در این مرحله شما می توانید به صورت سلیقه ای هر قسمت از پیراهن، کت، بلوز و یا دامن، دانتل کار کنید؛ اما در این قسمت بر روی گوشه ی پایین کت به صورت اشعه ی کار شده است.

تکه های دانتل را روی کت با سوزن وصل کنید و هر جا احساس کردید طبق طرح، دانتل باید به صورت تکه های کوچک تری کار شود، آن را با قیچی از هم جدا کنید ؛ باید توجه داشته باشید که اگر طرحی را انتخاب گردید که در دو طرف لباس شما قرار است به صورت قرینه کار شود. مرحله به مرحله ، هر کاری در یک طرف انجام دهید در طرف دیگر تکرار کنید . ( معمولا در مدل اشعه ی اول یک تکه بزرگ را در گوشه می گذاریم که پر کند سپس تکه های مثل شاخه و برگ که بلندتر هستند را به صورت اشعه ای کار کنید).

توجه:

شما می توانید طرحی که می خواهید کار کنید به صورت غیر قرینه، یکی در گوشه ی پایین کت و دیگری در روی سرشانه کار کنید. در هنگام سوزن زدن سعی کنید استر لباس را نگیرید و بیشتر جاهای دانتل را سوزن بزنید زیرا در هنگام دوخت جمع می شود ( اصطلاحا کیس می شود ) .

lemoo.ir-2273

مرحله ی ۴ :

در این مرحله با مداد گچی که رنگ آن با زمینه پارچه تضاد دارد از قسمت های مختلف دانتل ها به صورت اشعه ای به سمت بالا و مورب بکشید و بعضی قسمت های آن را می توانید برای دوختن برگ های کوچک محلی تعبیه کنید ( توجه داشته باشید که این طرح ها باید شاخه های بلند و کوتاه باشد زیرا زیباتر می شود .

مرحله ی ۵ :

در این مرحله داخل سوزن که نخ هم رنگ دانتل ها را دارد یک دانه مورب بیاندازید ؛ و به صورت یک خط در میان روی طرح هایی که با مداد گچی کشیده ایم را بدوزید . برگ های کوچک دانتل را در بعضی قسمت های طرح با مداد گچی با سوزن ته مروارید وصل کنید و دور آن را بدوزید .

lemoo.ir-2274

مرحله ۶ :

در این مرحله دور تا دور تمامی دانتل هایی که با سوزن ته مرواریدی وصل کرده اید را با نخ سوزن بدوزید و در نهایت سوزن ته مروارید آن را بردارید .

نکته :

۱ ـ شما می توانید از دانتل و یا گیپورهای ساده تر یا گل های پارچه ای کار شده هم استفاده کنید .

۲ ـ سعی کنید رنگ هایی که برای دانتل انتخاب می کنید متضاد رنگ لباسی باشد که روی آن می خواهید کار کنید.

lemoo.ir2276

لباس مجلسی ما به سادگی و به کمک هویه مدلش تغییر کرد و می بینید که چقدر زیبا شد امیدواریم از این مدل خوشتان آمده باشد و بهره بگیرید


پیشنهاد می کنیم ... lemoo.ir-daman-ex سایت لیمو -بلوز-دخترانه-267x300 lemoo.ir-r8
admin ۳۰ / ۱۰ / ۱۳۹۴ بدون دیدگاه مشاهده : 490 بار

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)