آموزش مش پلنگی

در دنیای مد رنگ مو ،مش های فانتزی همیشه طرفداران خاص خود را داشته است که اغلب با استفاده از رنگ مو خاص و متمایز مثل رنگ مو صورتی،رنگ مو بنفش،رنگ مو سورمه ای ویا با استفاده از طرح های مش و هایلایت های خاص،رنگ مو را به دنیای فشن کشانده اند.یکی از رنگ و مش هایی که در امسال رواج پیدا کرده مش پلنگی است.

index

این نوع مش مخصوص لایه های روی سر است و به دو روش می توان مش پلنگی را انجام داد.۱-مش پلنگی با قلم ۲-مش پلنگی  با شابلون

انجام مش پلنگی با شابلون
شابلون در واقع طلق  طرح داری هاست که مخصوص مش های فانتزی استفاده می شود.ضخامت این طلق ها از شانه ی دم باریک پهن تر است و طرح های داخل آن متفاوت است مثلا به شکل هلال ماه (مش پلنگی ) یا اشکال پروانه ای و غیره است.شابلون مش فانتزی را که می توانید از فروشگاه هایی که لوازم آرایشگری می فروشند تهیه کنید.
کل مو سر را به پنج یا هفت قسمت تقسیم می کنیم . طلق های طرح دار مخصوص مش های فانتزی را روی سر می گذاریم و مو را مانند روبان کشی از لابلای طلق عبور داده و لایه هایی را که از روی طلق رد شده دکلره می کنیم. برای لایه های بعدی مو،  یکی در میان  همین کار را تکرار می کنیم. سعی کنید اگر مثلا هلال ماه در بالای لایه قرار کرفت در لایه ی بعدی فاصله گذاشته و هلال ماه را پایین تر قرار بدهیم.

مو را همانطور که طلق ها به آن است آبکشی کرده و رنگساژ می کنیم.

انجام مش پلنگی با قلم

برای انجام مش با قلم در سطح مو خال هایی به صورت پراکنده روی مو میزنیم,برای خال های ریز از قلم های کوچک و خال های درشت از قلم بزرگتر استفاده میکنیم.

اگر بخواهیم کل موها را مش کنیم باید از پایین ترین لایه شروع کنیم.فویل را زیر مو قرار داده و سطح روی فویل را به همان ترتیب رنگ میکنیم این خال ها نباید خیلی درشت باشد همچنین باید با فاصله و ناهماهنگ باشند.

در مرحله ی بعد یک فویل دیگر روی موها گداشته و میبندیم و به همین ترتیب لایه های بعدی را انجام میدهیم.

نکته: همان فویل قبلی را روی موها برنگردانید چون باعث کثیفی و بهم خوردگی مواد میشود.

photo_2015-09-28_17-39-42

مش ببری :

بسته به سلیقه ی مشتری مو را به قطر های مختلف تقسیم بندی کرده و می بافیم. گیس ها می توانند به سه یا پنج قسمت تقسیم شوند . انتهای بافت ها را با کش بافت محکم کنید . بعد روی قسمت برجسته ی گیس ها دکلره می کنیم . همانطور که موها بافته هستند آن ها را آبکشی و رنساژ می کنیم .

اگر زمینه ی مو تیره بود دکلره می کنیم و اگر زمینه ی مو روشن بود رنگ تیره استفاده می کنید.

مرحله یک مش پلنگی و ببری

photo_2015-09-28_17-39-52

مرحله ۲

photo_2015-09-28_17-39-47


پیشنهاد می کنیم ... 5-video-tutorials-are-very manicor 14468737339
admin ۱۷ / ۰۷ / ۱۳۹۵ بدون دیدگاه مشاهده : 575 بار

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)