آموزش ساخت پرده آویز مهره ای

با استفاده از مهره های رنگی می توانید پرده هایی زیبا تهیه کنید و برای قسمت هایی از خانه تان که می خواهید گاهی دید نداشته باشد از جمله اوپن آشپزخانه از این پرده های زیبا استفاده کنید

lemoo-0306

آموزش ساخت پرده آویز مهره ای

وسايل مورد نياز:

مهره‌ها

نخ ماهيگيري

قيچي

ميل‌پرده

مرحله ۱:

اندازه، جنس و رنگ مهره‌اي كه مي‌خواهيد براي پرده استفاده كنيد را انتخاب کنید.

مهره‌ها داراي برش‌ها، رنگ‌ها و جنس‌هاي متفاوتند.

كافيست ارتفاع مورد نظر را اندازه‌گيري كنيد. براي مثال اگر مهره‌هاي شما گرد و اندازه آن‌ها ۶ ميلي‌متر باشد، براي يك رشته ۱٫۸ متري ۲۳۴ مهره مورد نياز است.

اندازه و شكل مهره‌ها تعداد مورد نياز را تعيين مي‌كنند. به اين ترتيب، هرچه اندازه مهره‌ها بزرگ‌تر باشد، تعداد كمتري مورد نياز است.

مرحله ۲:

برای ساخت پرده فانتزی تر طرحي را براي قرار دادن مهره‌ها در يك رشته در نظر بگيريد و اين چيدمان را تكرار كنيد. مثلا مي‌توانيد ازشش مهره ۶ ميلي‌متري قرمز، دوازده مهره ۸ ميلي‌متري شيشه‌اي و يك مهره گرد ۱۰ ميلي‌متري كه خود رنگ كرده‌ايد، استفاده و طرح را شش بار تكرار كنيد تا رشته شما كامل شود.

بهتر است ابتدا مهره‌ها را روي يك سطح پشت سر هم بچينيد. در صورت مورد قبول بودن چيدمان، براي سهولت كار، ترتيب قرار گرفتن مهره‌ها را يادداشت كنيد.

lemoo-0307

مرحله ۳:

نخ ماهيگيري را ۱۸ سانتي‌متر بلندتر از ارتفاع مورد نظر ببريد. يك حلقه درست كنيد و يك گره محكم به فاصله ۷٫۶ سانتي‌متر از يك سر نخ بزنيد. اين قسمت سر رشته خواهد بود و به ميل‌پرده وصل مي‌شود.

مرحله ۴:

مهره‌ها را طبق طرح ريسه كنيد و به فاصله ۷٫۶ سانتي‌متر از انتها محكم گره بزنيد.

تعداد رشته‌ها با توجه به عرض مورد نظر خواهد بود.

در پایان ، ارتفاع و طول و عرض این نوع پرده بستگی به اندازه محیطی دارد که می خواهید این پرده را در آن جا متصل کنید ، حال  پرده زیبای ما آماده شده است


پیشنهاد می کنیم ... lemoo-04sfd-Qf0 lemoo.ir-fages تاج-عروس
admin ۱۱ / ۱۰ / ۱۳۹۴ بدون دیدگاه مشاهده : 1,652 بار

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)