آموزش ساخت شمع کوبیسم

ساخت شمع کوبیسم آموزشی است که امروز سایت لیمو برای علاقمندان به هنر شمع سازی در نظر گرفته برای درست کردن این شمع یا شمعهای کوبیسم مشابه، برای دیواره قالب نیاز به پارافین کریستال داریم که قابلیت انعطاف پذیری داره تا وقتی کاملا خشک نشده…

برای مغز قالب هم پارافین قالبی معمولی و یه کم رنگ قهوه ای پودری( یا هر رنگی که با دکوراسیون خونتون و جایی که شمع رو میخواهین بذارین هماهنگ باشه

آموزش شمع کوبیسم

lemoo.ir-gsr

آموزش ساخت شمع کوبیسم

۱_قالب رو طبق معمول فیتیله میذاریم و چرب می کنیم

۲_پارافین کریستال (اندازه اش بستگی به اندازه قالب داره..بهتره کمی بیشتر بگیرین تا کم نیاد وسط کار..باقیش رو بعد میشه تو کارهای دیگه استفاده کرد) رو ذوب می کنیم…رنگ قهوه ای رو به نصفش اضافه می کنیم و چند قطره از این پارافین قهوه ای شده رو به نصف دیگه اضافه می کنیم تا کرم رنگ بشه..یه قاشق  از هر کدوم رو میریزیم روی یه سطح تا خشک بشه و رنگش مشخص بشه..تا اگه خواستیم کمرنگ و پررنگش کنیم..

۳_همینطور که پارافینهای کریستال قهوه ای و کرم رنگمون گرم و روان هستن،توی دو تا سینی مستطیلی شکل استیل که چربشون کردیم از قبل،می ریزیم..ضخامتش باید ۲-۳ میلی متر باشه…استیل برای اینکه راحت تر ازش جدا میشه…(اکثر مامانها تو وسایل قدیمی دارن)

۴_کمی زمان میدیم تا یه کم خودشون رو بگیرن ولی نه کاملا…باید هنوز گرم باشه و انعطاف پذیر تا بتونیم رولش کنیم اما روش بسته شده باشه تا موقع رول کردن نزنه از اطراف بیرون…اطرافش رو با چاقو جدا میکنیم و از یه طرف به آرومی رول می کنیم و با دست فشار میدیم تا بینش خالی نمونه…از طول رول کنین.

 ۵_این رول رو بر میداریم و میذاریم گوشه سینی دوم و اینبار پارافین دومی رو رول می کنیم در حالی که اولیه وسطش قرار داره…اینکه کدومش وسط قرار بگیره به سلیقه خودتون بستگی داره..تو شمع من اول قهوه ای رول شده و بعد وسط کرم قرار داده شده..اگه تو حین کار،دومی کمی بیشتر خودش رو گرفت و سفت شد،با سشوار کمی گرمش می کنیم..

 ۶_سریع روی رولت رو با پلاستیک می پوشونیم تا خشک نشه و انعطاف پذیریش رو از دست نده..

 ۷_اولین برش رو میذاریم کنار تا مرتب بشه سر رولتمون..رولت رو با فواصل نیم سانتی برش میدیم..یکی می بریم و ته قالب میذاریم و با دست کاملا فشار میدیم و محکم میکنیم و فیتیله رو از وسطش میکشیک بیرون و در میاریم…دومی رو کنارش بدون فاصله و خوب جا میندازیم.

 ۸_همینطوری یکی یکی میبریم و دیواره قالب رو با این برشها پر میکنیم تا سر قالب..(اگه یهو همش رو برش بدین خشک میشن..پلاستیک رو بکشین روش تو فواصل کار…باید کمی سرعت عمل داشته باشیم تا همشون قابلیت انعطاف داشته باشن  و بتونیم خوب توی قالب جاشون بدیم..دیواره قالب باید کامل با این برشها پر بشه و فواصلش رو هم با تکه های باقی مونده از برشها پر کنین..

حالا کمی زمان میدیم تا اینها خنک بشن…

 ۹_پارافین قالبی ساده رو گرم میکنیم و میذاریم از حرارت بیفته کاملا و میریزیم وسط قالب..فیتیله رو با دست گوشه نگه میداریم و بعد ریختن پارافین به همون روش همیشگی وسط قالب محکم می کنیم تا تکان نخوره فیتیله..

نکته مهم:باید پارافین عادی خوب از حرارات بیفته،در غیر اینصورت اون دیواره رو آب می کنه…بین رولها هم فاصله نذارین تا پارافینی که وسط قالبو باهاش پر میکنین از اون فاصله ها نزنه بیرون و شکل بیرونی شمع و خراب نکنه..

 ۱۰_پس از خنک شدن کامل شمع رو از قالب در میارین،و اگه خواستین تمیزتر بشه، میشه یه لایه نازک با کاتر بردارین از روش..و واسه اینکه جای کاتر نمونه با سشوار کمی روش رو آب کنین و با دستمال تمیز پاک کنین..هر چند من اینکارم نکردم و روش مرتبه..

نوعی دیگر: یه نمونه دیگه هم با همین روش اینطوریه که بعد از اینکه دو  رنگ پارافین توی سینی ها کمی بسته شدن،میشه دو تاش رو انداخت روی هم و یکدفعه با هم رول کرد..اینطوری راه راه میشه کوبیسمتون..باقیش مثل قبلیه..و یا اینکه توی سینی عمیق تری رنگها رو یکی یکی روی هم ریخت..مثل ژله رنگین کمون…اولی که خودش رو کمی گرفت دومی رو اروم ریخت  روش و ………..

نکته:میشه به جای دو رنگ با سه رنگ کار کرد و رنگها رو بر اساس دکوراسیون منزل انتخاب کرد…یا اینکه میشه برشها رو مرتب نزد بلکه به شکلهای مختلف برید..مثلا طولی..عرضی…اریب و..


پیشنهاد می کنیم ... lemoo-0470 lemoo-4102a lemoo.ir-179
admin ۲۴ / ۱۲ / ۱۳۹۳ بدون دیدگاه مشاهده : 1,539 بار

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)