آموزش دوخت کاکتوس نمدی

امروز سایت لیمو آموزش دوخت سه عدد گل کاکتوس زیبا را آماده کرده که از آنها نیز به عنوان جاسوزنی می توانید استفاده کنید

وسایل مورد نیاز :  گلدان – پارچه نمدی -پنبه نخ و سوزن – یونولیت

lemoo.ir_cactus_pincushion

آموزش دوخت کاکتوس نمدی

lemoo.ir-hdy4

اولین مدلی که در تصویر زیر میبینید با استفاده از ۶ تا مستطیل درست میشه .. هر دو تا مستطیل رو به هم بدوزید ( قسمت پایینی یعنی ضلع پایین رو دوخت نکنید ) و با استفاده از یه سوزن ته گرد وسط اونها رو مطابق تصویر به هم متصل کنید تا جابه جا نشن و سپس وسط اونها رو به هم بدوزید و داخل سوراخ هایی که ایجاد شده رو از پنبه یا الیاف پر کنید .

lemoo.ir-hty1

مدل دومی که برای کاکتوس میتونید در نظر بگیرید ، کاکتوس گرد هست .. به دایره روی پارچه نمدی بکشید و برش بزنید . دور تا دور اون رو کوک بزنید و سپس نخ رو بکشید تا کار جمع بشه .. داخلش رو با الیاف پر کنید و قسمت زیر رو بدوزید تا الیاف بیرون نیاد و سپس با نخ و سوزن این دایره رو مطابق تصویر به چند قسمت مساوی تقسیم کنید . 

2-lemoo.ir-fg

مدل سوم کاکتوس ها رو در تصویر زیر میبینید . الگوی مورد نظر رو روی پارچه بکشید ( دو تا از این الگو نیاز داریم ) .. دو تا پارچه نمدی رو روی هم قرار بدید و دور تا دورش رو به استثنای قسمت زیر به هم بدوزید . داخل اون رو از قسمت پایین پر از الیاف یا پنبه کنید . برای راحتی میتونید از یه قلمو یا مداد برای هل دادن الیاف به داخل کار کمک بگیرید . در آخر انتهای کار رو بدوزید .

 lemoo.ir-hf3

برای هر سه مدل کاکتوسی که گفته شد انتهای کار رو به یه نمد خاکستری یا قهوه ای رنگ ( رنگ تیره ) بدوزید . یه تکه یونولیت یا فوم ضخیم رو به صورتی که در تصویر میبینید به شکل ته گلدون برش زده و نمد تیره رو به اون بچسبونید و سپس یونولیت رو داخل گلدون قرار بدید و محکم کنید .

lemoo.ir-hdy4

گلدون های کاکتوس نمدی ما آماده شده است شما به کمک نخ سفید میتوانید برای کاکتوس ها همانند تصاویر بالا تیغ یا خار طراحی کنید

منبع : گردآوری شده توسط لیمو lemoo.ir


پیشنهاد می کنیم ... کاردست--لیمو LEMOO-Rose-felt lemoo.ir-gol-16
admin ۱۰ / ۰۷ / ۱۳۹۴ بدون دیدگاه مشاهده : 2,216 بار

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)