آموزش دوخت مانتو دو لایه

سلام دوستان . امروز میخوام آموزش این مانتوی زیبای تابستانی رو براتون بذارم . این مدل مانتو آستین نداره و حتما باید با ساق دست یا بلوز زیر سارافونی پوشیده بشه .

این مانتو از دو قسمت تشکیل شده : لایه ی زیری که یه سارافون ساده ی یقه هفته و لایه ی رویی که به مانتو مدل داره .

برای رسم قسمت زیری و اصلی مانتو میتونید هم از الگوی بدن پنسِ ساده استفاده کنید و هم از الگوی با پنس سرشانه . میتونید پایین مانتو رو بیشتر فون کنید . این مانتو بهتره با حریرِ کمی ضخیم ( که بدن نما نباشه ) یا پارچه های لخت دوخته بشه .

الگوی قسمت زیری مانتو همون الگوی اولیه س فقط یقه ش هفت شده . ( در این مدل چون مانتو گشاده نیازی به گرفتن لقی یقه نیست . بعد از رسم الگوی قسمت زیری لازمه اندازه های زیر رو با متر از روی بدن شخص و الگو بدست بیارید .

متر را روی آرنج دست راست گذاشته از سرشانه و پشت گردن رد میکنیم و تا آرنج دست چپ را اندازه میزنیم .

اندازه ی قدِ تکه ی رویی مانتو را به دلخواه با متر اندازه گیری کنید .

در مرحله ی بعدی طرح یقه ی جلو و پشت را روی یه تکه کاغذ کپی کنید و اونها رو از سرشانه بهم وصل کنید .

یک مستطیل به عرضِ اندازه ی آرنج سمت چپ تا آرنج سمت راست و به طولِ دو برابر قدِ قسمت رویی مانتو بکشید .

وسطِ طول و عرض این مستطیل رو پیدا کرده و الگوهایی کپی شده از یقه ی پشت و یقه ی جلو را در قسمت وسط گذاشته و خطوط داخلی یقه رو با زاپاس برش بزنید ( خطوط قرمز )
در مرحله ی دوخت لایه ی زیری رو کامل میدوزیم ( به جز یقه ) و لایه ی رویی رو هم قسمت طول و عرض مستطیلو تو میذاریم و اتو میزنیم . این دو لایه در قسمت یقه به هم وصل میشن . وصل این دو یقه به دو طریق میتونه انجام بشه یا میتونید یقه ی رویی رو به یقه ی زیری بدوزید یه سجاف از یقه ها تهیه کنید سجافو بذارید روی لباس و بدوزید و در نهایت سجافو به داخل لباس برگردونید لبه هاشو کوک بزنید و در آخر هم اتو کنید . روش دیگه یکم ساده تره : میتونید قسمت روی پارچه ی مستطیلو روی پشتِ لباس بذارید . قسمت یقه ها رو با هم بدوزید و در نهایت مستطیلو به سمتِ روی لباس برگردونید لبه های یقه رو کوک بزنید و اتو کنید .

از مانتوتون لذت ببرید


پیشنهاد می کنیم ... lemoo.ir-37189393 lemoo-0317 مانتو-شالدار
admin ۱۳ / ۰۳ / ۱۳۹۶ بدون دیدگاه مشاهده : 252 بار

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)