آموزش دوخت بارانی

وسایل مورد نیاز:
۱- پارچه ضد آب ۱۵۰cm
۲- نخ و سوزن
دوخت-سایت لیمو - بارون---(5)

آموزش دوخت بارانی

مراحل دوخت بارانی :
۱- پارچه را پهن کرده و به عرض ۱۰۰ و طول ۱۴۰ برش می‌زنیم بعد از برش وسط طول و عرض را پیدا کرده و در الگو با کشیدن خط بهم متصل می‌کنیم تا وسط کار بدست آید.

۲- در نقطه اتصال طول و عرض ( وسط کار) در خط عرض برشی به اندازه ۱۴cm زده از جلو گردن ۷cm و گودی پشت گردن ۳ cm برش زده و بصورت هلال به سر برش ۱۴ cm می‌رسانیم تا گودی گردن را ایجاد کند.

دوخت-بارونی--لیمو-(5)

دوخت-بارونی1)

۳- برای کلاه ابعادی به طول و عرض ۳۳×۲۴ برش زده فراموش نشود از سمت لبه کلاه در عرض ۳cm اضافه درز در نظر گرفته شود و در خطهای دیگر برش ۱cm اضافه درز.

دوخت-)

۴- در پشت خط درز ( در قسمت عقب سر) روی طول عرض ۴ cm داخل رفته و وسط سر را حالت گرد درآوریم. لبه کلاه را که ۳cm اضافه درز برایش گذاشته بودیم را به داخل تا کرده و دورتا دور برش را چرخ می‌کنیم. از وسط گودی جلو گردن، یقه را گذاشته و چرخ می‌کنیم.

دوخت-بارونی(4)

۵- از وسط گودی گردن برشی در طول به اندازه ۱۰cm می‌زنیم.

۶- پارچه‌ای به ابعاد ۴×۱۰ برش می‌زنیم و دور تا دورش را چرخ می‌کنیم. این تکه را در سمت راست برش جلو گردن ثابت کرده و در سمت چپ با دکمه قابلمه‌ای در دو طرف برش یقه ثابت می‌کنیم.
cm 6 پایین برش جلو یقه محل اتصال جیب است. برای جیب، پارچه را به ابعاد cm 14 و cm 16 برش زده و برای در جیب پارچه را به ابعاد ۶۱۶ برش می‌زنیم. سمت چپ و راست و پایین جیب را روی کار چرخ کرده و در قسمت درجیب فقط بالای کار را ثابت نگه می‌داریم .

دوخت-بارونی-(3)


پیشنهاد می کنیم ... kanape-lemoo.ir lemoo.ir-dfghjk photo_2016-02-08_22-25-29-3
admin ۰۶ / ۰۸ / ۱۳۹۴ بدون دیدگاه مشاهده : 512 بار

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)