آموزش بافت کلاه زنانه

برای شروع به چه وسایلی نیاز داریم ؟

کامواهای رنگی

۱ عدد کاموای ۱۴۰۱ که با شماره ۱ در متن نشون میدیم

۱عدد کاموای شماره ۱۹۰۷ که با شماره ۲ در متن نشون میدیم

۱عدد کاموای شماره ۱۱۰۱ که با شماره ۳ در متن نشون میدیم

میل های چند تایی یا دوسر باز ( میل هایی که برای بافت بدون درز مثل جوراب، دستکش و … استفاده میشوند ): یک دست ۴میلی متری و ۵ میلی متری

۶ نشانگردونه ها ، نخ و سوزن، گلوله های کاموایی برای تزیین کلاه
۲٫ معیار اندازه گیری :۱۷ تا دونه = ۱۰ سانتی متر ، ۲۴ رج = ۱۰ سانتی متر در بافت ساده (یک رج از رو یک رج از زیر ) که با میل های بزرگتر بافته می شود . حتما باید معیار اندازه گیری خودمان رو بررسی کنیم . استفاده از هر سایز میل یک معیار جدید به ما میده. دور کلاه در حاشیه پائینی: ۵۱ سانتی متر توجه : کلاه روی میل های چند تایی یا دوسر باز به صورت دایره ای در میاد.
۳٫ از لبه یا حاشیه کلاه شروع می کنیم : با کاموای شماره ۱ و میل کوچیکتر شروع می کنیم ، ۸۴ دونه سر میندازیم . دونه ها رو به طور مساوی بین میل ها تقسیم می کنیم . شروع می کنیم به اضافه کردن دونه از اطراف ، فقط باید دقت کنیم که دونه ها پیچ نخورند. برای شروع هر دور دونه ها رو علامت گذاری می کنیم . دور اول ( در بافت دایره ای یک رج را یک دور می نامند ): * ۲تا از زیر ، ۲ تا از رو ، تکرار از * تا آخر رج مفهوم * : یعنی دستورالعمل بین دو ستار تکرار میشود دور ۲-۱۲ : دور اول تکرار می شود .
۴٫ مراحل بافت بدنه کلاه : با میل بزرگترکار رو ادامه میدیم. رج ۱-۱۲ : همه رو از زیر می بافیم و با همون رنگ کاموا که شروع کردیم این مراحل رو ادامه میدیم تا به انتها. دور ۱۳-۲۳: با کاموای شماره ۲ ادامه میدیم و همه رو زیر می بافیم . دور ۲۴: * ۱۴ تا از زیر ، نشانگر رو قرار میدیم و از * چهار بار تکرار می کنیم ، ۱۴ تا زیر – ۶ نشانگر به طور مساوی در هر حاشیه قرار میدیم ، قبل از شروع گذاشتن علامت ها دونه ها رو می شماریم .
۵٫ بافت قسمت تاج مانند کلاه دور ۲۵ : میل سمت چپ رو از جلو داخل دونه های نبافته میل سمت راست می کنیم و دوتا رو با هم از زیر یکی می کنیم ، بقیه دونه هارو از زیر می بافیم تا ۲ تا دونه قبل از دونه علامت گذاری شده

دانلود کتاب آموزش بافتنی های شیک یک روزه

بعدی ، بعد ۲دونه را باهم از زیرمی بافیم ، نشانگر رو تکان میدیم ، از * تکرار میکنیم تا ۷۲ تا دونه. دور ۲۶ : همه از زیر دور ۲۷-۳۴: دور ۲۵-۲۶ رو تکرار می کنیم . در هر دور ۱۲ تا دونه کم می کنیم – ۲۴ دونه باقیمانده رو مثل دور آخر می بافیم . دور ۳۵ : تکرار دور ۱-۱۲ دور ۳۶ : همه از زیر ، نشانگر رو بر میداریم اما علامت گذاری شروع دور رو میذاریم بمونه . دور۳۷: *۲ تا دونه را باهم از زیر می بافیم ، از * تکرار می کنیم . نخ رو می بریم ، طرف بلندتر نخ رو رها میکنیم . دم نخ رو از میان دونه های باقی مونده رد می کنیم و می کشیم تا انتهای کلاه جمع بشه . انتهای کار رو کاملا سفت می کنیم . بافت کلاه در همین جا تموم میشه و میرسیم به مرحله درست کردن گلوله های رنگی درست کردن گلوله های کاموایی : میتونیم از دستگاه های مخصوص درست کردن این گلوله ها استفاده کنیم و با کاموای شماره ۳ گلوله کاموایی حدود ۵ سانتی متری درست کنیم و در انتهای کار به بالای کلاه بدوزیم .


پیشنهاد می کنیم ... lemoo.ir-jhg sarafon-lemoo.ir lemoo-1786321
admin ۲۲ / ۰۷ / ۱۳۹۶ بدون دیدگاه مشاهده : 130 بار

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)